Voor Riet liep vanmorgen de wekker al vroeg af want ze moest vanmorgen met een groep vrijwilligsters van ALIG naar het dumpsite dorp Cataquis waar het maandelijkse verjaardagsfeest gevierd zou worden voor alle kinderen die de afgelopen maand jarig zijn geweest.
Het verzamelpunt was bij ons huis en vandaar dat Riet ruim op tijd klaar moest staan om de laatste voorbereidingen te treffen. Ze was de afgelopen dagen druk bezig geweest met het regelen van van alles en dat ging deze keer bepaald niet van een leien dakje. Het regelen van genoeg vrijwilligsters voor het bakken van ruim tweehonderd cupcakes was een probleem en ook het aantal auto’s voor het vervoer bleef ook tot het laatste moment een punt van zorg maar gelukkig is alles goed gegaan.
Toen Riet weg was vanmorgen hadden we ook nog verscheidene bezoekers voor het hek staan. De meesten daarvan keken wat verbaasd in het rond en vertrokken weer toen ze geen activiteiten zagen.
Want was namelijk het geval, een van Riet’s vriendinnen vertrekt binnenkort en die hield vandaag een garage sale. Voor degenen die niet bekend zijn met dit fenomeen, het is net zoiets als een mini-markt. Je zet de spullen die je wilt verkopen op het erf voor je huis en wacht op belangstellenden om aan te verkopen.
Die vriendin had aan andere vriendinnen en dus ook aan Riet gevraagd om een aankondiging van de garage sale op te hangen om zoveel mogelijk potentiële kopers te krijgen. Het Filipino personeel wat in de Village werkt is altijd heel erg tuk op die garage sales want daar kunnen ze altijd wel goeie spullen kopen voor erg weinig, met name kleding.
Het probleem wat ik meteen al zag was dat als er bij ons op het hek een bericht hangt waarop met grote letters “Garage Sale” zet dan lezen de meeste Filipino’s alleen nog de datum. Ze lezen dan niet verder en gaan er van uit dat die garage sale is waar ze de aankondiging lezen.
En ja hoor, tussen acht en negen kwamen er al groepjes Filipino’s kijken die door Lito, die op het vertrek naar Cataquis stond te wachten, werden doorverwezen. Nadat de ALIG groep was vertrokken kwamen er tot half tien nog regelmatig groepjes Filipino’s langs die door het hek keken, verbaasd dat er geen garage sale te bespeuren was…