Er was gisteren bij Riet en mij even sprake van paniek. We zouden namelijk twee weken voor vertrek onze reisbescheiden voor onze vakantie naar Australie ontvangen van het reisbureau maar er was nog steeds niks binnen, en eergisteren was het nog veertien dagen tot aan onze vertrekdag. Hoog tijd dus vandaag voor een belletje naar ons reisbureau.
De vriendelijke meneer die de telefoon opnam vertelde me dat alle reisbescheiden al op 20 oktober naar ons waren gemaild. Vreemd, want ik had niks ontvangen, en dat bleek te kloppen want het was verstuurd naar het e-mailadres van Riet. Ik had dat een paar weken geleden om laten zetten toen ik regelmatig in het buitenland zat en dat makkelijker communiceren was. De raad die ik kreeg was om eens te kijken in de folder met ongewenste mail, want omdat het daar wel eens terecht gekomen zou kunnen zijn.
Ik sprak Riet erop aan (een beetje pissig, ik geef het toe), en jawel hoor, er stond een keurige e-mail van het reisbureau in de folder met ongewenste mail met daarin alle benodigde documenten voor de reis. We hadden dus voor niks even in de piepzak gezeten terwijl dat achteraf nergens voor nodig was. Nu is alles binnen, we hoeven ons nu alleen nog maar druk te maken over wat we allemaal in onze koffers moeten gaan inpakken.


Deze keer moest de grote kast in de logeerkamer eraan geloven. Daarin staan een paar dozen die we in ons vorige huis ooit hebben ingeruimd met van alles, die we meeverhuisd hebben naar dit huis en ze vervolgens in die kast hebben gezet zonder er verder nog naar om te kijken. Ik kreeg een doos op mijn bureau geplempt met de vraag wat er met de inhoud moest gebeuren. Die inhoud bleek te bestaan uit oude gegevens van vorige werkgevers, papieren die al lang al verjaard en geen betekenis meer hadden. Ik zette me over mijn gevoelens van nostalgie heen en gaf alles vrij voor het oud papier.
De vorige keer dat we naar Australie gingen hadden we, net als voor onze aanstaande vakantie, een huurauto geregeld maar daar moet je dus een Internationaal rijbewijs voor kunnen laten zien. Dat lijkt logisch, want hoewel het Nederlandse rijbewijs in veel landen hoog staat aangeschreven is het kaartje zelf alleen in het Nederlands en dat kunnen ze in het buitenland nu eenmaal niet lezen. Soms nemen ze simpelweg genoegen met het kaartje, ervan uitgaande dat het wel goed zal zitten, maar bij de meeste autoverhuurbedrijven doen ze dat niet.
En toch doe ik blijkbaar iets goed, dat bleek vandaag tenminste. Akansha, een van mijn vrienden in India, stuurde me een berichtje om me te feliciteren. “Dik verdiend!”, zei ze er nog bij. Ik had alleen geen idee waar ze het over had, en toen ik dat zei antwoordde ze met “Oeps, je weet het dus nog niet. Nu heb ik de verrassing een beetje verknald.”.


