We zijn nu bijna twee dagen aangesloten op het glasvezel netwerk via provider KPN en we kunnen alleen maar constateren dat alles goed werkt. Niet dat we niet wat kleine probleempjes hebben gehad maar dat noem ik onwennigheid.
Zo wilde onze tv in eerste instantie niet koppelen met de afstandsbediening van de nieuwe KPN mediabox, zodat we de tv dus niet via die afstandsbediening aan en uit konden zetten. Of eigenlijk, het werkte wel maar op de een of andere manier bleven de instellingen niet opgeslagen en moest ik iedere keer de instellingshandelingen opnieuw uitvoeren om de tv via de afstandsbediening aan of uit te zetten. Totdat vandaag de gulden opeens viel, er moesten nog wat controle-handelingen worden uitgevoerd na het instellen en pas nadat die met succes waren uitgevoerd konden de instellen worden opgeslagen. En nu werkt het dus.
We hebben ook onze oude WiFi instellingen weer terug. In plaats van de nieuwe mediabox direct te koppelen aan het nieuwe modem heb ik de router die tot vrijdag aan het Ziggo-modem was gekoppeld ertussen geplaatst. Dat bleek ook prima te werken en omdat de router nu weer online is is ook ons oude WiFi netwerk weer in ere hersteld. Dat is wel zo handig want die router zorgde ervoor dat we niet alleen in de serre maar ook zelfs helemaal op het terras bij het kanaal nog WiFi hadden.
Een technisch probleempje met de NAS op mijn werkkamer kostte me wat meer moeite om op te lossen maar ook dat werkt nu allemaal weer prima, en daarmee is de situatie weer net als voor vrijdag. Het lijkt erop dat ons internet nu sneller is, zeker voor wat betreft het opstarten van de mediabox gaat als een speer, maar hoeveel het in de praktijk uitmaakt moeten we nog gaan zien. Feit is dat we nu voor vrijwel hetzelfde veel minder per maand gaan betalen, en dat is natuurlijk altijd lekker…
Gion Borno is gevestigd in het pand wat vrijwel alle oudere Rijnsburgers nog kennen als Café Centraal, een ouderwets café met biljart en achterin een zaaltje voor verenigingen en besloten feestjes. Na de opheffing van het café heeft er altijd horeca in gezeten, en voor Gion Borno nog een ander restaurant waar we graag kwamen vanwege de fantastische keuken wat inmiddels dus is opgevolgd door het Italiaanse restaurant.
Vandaag was het nog een stuk warmer dan gisteren, en de temperatuur liep in de loop van de middag zelfs op tot vijfendertig graden, iets wat we in deze contreien toch niet vaak meemaken. Het was landelijk zelfs een recorddag met in het zuiden van Limburg zelfs net geen veertig graden, het kwik bleef steken op 39,6 graden!
Maar voordat we vertrokken bij Zomers was er nog een onaangename verrassing voor Nico. Een meeuw had zijn achter het restaurant geparkeerde fiets ondergescheten, en met name het zadel was flink geraakt.


