
Deze foto kreeg ik toegestuurd van Robin. Te zien is de oostkant van Rijnsburg maar we weten niet precies wanneer. Duidelijk is wel dat de wijk De Horn nog niet eens in het beginstadium is en aan de overkant van het kanaal is nog niets te zien van de bedrijven die daar nu staan. Alles is nog tuinbouwgebied op beide plekken waar nu dus huizen en bedrijven staan.
Wel is duidelijk de vier huizenblokken in de Collegiantenstraat al te zien waar Robin en Astrid nu wonen, midden op de foto. Hun huis is het derde van links van het meest linkse huizenblok. Er zijn nog geen dakkapellen, laat staan zonnepanelen te zien. Iets daarvoor staat een rijtje kassen, en die grensden aan de achtertuin van ons eerste huis in de Brouwerstraat. Duidelijk te zien zijn het oranje dak van de Hervormde Kerk die inmiddels is gesloopt en iets links daarvan het oude huis van Blaase. Ons huis was daar recht tegenover en waarschijnlijk is het dat huis waar het zonnescherm uit is geklapt.
Aan de overkant van het kanaal is nog niets te zien van de Bankijkerweg die er toen nog helemaal niet lag. Het is allemaal nog tuinbouwgebied en het is dus lastig te oriënteren waar ons huidige huis precies zou moeten staan, Maar het zal ongeveer zijn opa de plek waar de schuren staan tussen de kassen.
Toch eens kijken of we nog wat meer te weten kunnen komen over het tijdstip waarop deze foto is gemaakt.
Lastig is het dus wel en Riet bracht vanmiddag een hoestdrank en hoesttabletten mee van de drogist. Die tabletten zijn ronduit smerig en of ze helpen is nog maar de vraag want op de verpakking staat dat de werking gebaseerd is op een “huismiddeltje” en niet op wetenschappelijk bewijs. De hoestdrank smaakt een stuk beter en is een soort siroop met een vertrouwde smaak die ik nog ken van hoestdrankjes uit mijn jeugd.
We hebben nog steeds een stapeltje van die zelftests in een la liggen, en hoewel ik in eerste instantie sceptisch was over de aanschaf van die hele stapel door Riet moet ik inmiddels toegeven dat ze hun praktisch nut al een paar keer hebben bewezen.
Waar dat deze keer op gebaseerd was is me een raadsel, want zo goed ging het in de voorbereiding allemaal niet. En dat kwam ook wel uit tijdens de wedstrijd want hoewel er met 2-0 Weerd gewonnen ging het allemaal moeizaam en was er geen sprake van sprankelend voetbal.


Ik heb het Feyenoord-gevoel in ieder geval overgebracht op mijn zoons en zeker op Martin die zo mogelijk nog fanatieker is dan ik. Hij volgt alle wedstrijden op tv, wat je van mij zeker niet kunt zeggen, en hij gaat ook af en toe naar wedstrijden.

En wat betreft de nieuwe bakken, die zijn wel vandaag bezorgd. Alleen, niet de nieuwe groene GFT bakken maar een vervangende (kleinere) restafval bak en een bak met een oranje deksel voor het plastic afval. Maar we hebben allemaal onze huidige restafval bakken nog, want die zijn nog niet ingezameld.